Kandydacie – pozwól się poznać!

Zdumiewającym jest fakt jak ciężko czasem dotrzeć do informacji o kandydacie z danej listy wyborczej. Zjawisko to dotyczy kandydatów ze wszelakich ugrupowań. Kandydacie – chcesz by na Ciebie zagłosowano? – daj się poznać!

W Internecie pojawia się coraz więcej informacji na temat pełnych list wyborczych. My też je sprawdzamy i patrzymy, kto kandyduje, chcemy dowiedzieć się tym samym jak wygląda świadomość promocji własnej kandydatury wśród kandydatów. O ile większość osób z pierwszych numerów list nie ma problemu zidentyfikować, o tyle im niżej na liście tym kandydat jest niemalże nie do (za)poznania.

Wyobraźmy sobie sytuację, że wyborca widzi plakat z imieniem, nazwiskiem i twarzą i chce się dowiedzieć coś więcej na temat kandydatury. Patrząc na plakat widzi, że kandydat dobrze się prezentuje na zdjęciu, ma przykuwające hasło wyborcze, startuje z preferowanej opcji politycznej i co dalej? Przeciętny wyborca sprawdzi w Internecie co może kandydat zaoferować. Wpisuje w wyszukiwarkę i no właśnie… Ciężko kandydata namierzyć by o nim dowiedzieć się więcej.

Istnieje kilka możliwości, aby w szybki sposób przedstawić swoją kandydaturę. Najbardziej popularnymi są strona internetowa i profil Facebookowi (ale nie prywatny).

Stronę internetową nie jest trudno wykonać. Jeśli masz kogoś kto co nie co wie o Internecie z pewnością podpowie Ci co to WordPress. To bardzo dobre, intuicyjne narzędzie służące do stworzenia strony internetowej za pomocą gotowych szablonów. Wystarczy wybrać szablon, tekst, dołączyć grafikę i już istniejemy. Przedtem musimy mieć serwer i wykupioną domenę. Wykorzystanie strony internetowej nie jest złym pomysłem, zwłaszcza w przypadku kandydatów, którzy stronią od Facebooka. Jednakże lepszy efekt da założenie konta dotyczącego kandydatury na Facebooku, a najlepszym – wykonanie obydwu sposobów na raz.

Strona internetowa pozwoli uporządkować dane. Menu można podzielić na tradycyjne sekcje – O mnie, aktualności, kontakt itd. To naprawdę nie musi być serwis, który będzie wypełniony treścią po brzegi – dzisiaj ludzie nie mają czasu czytać długich tekstów. Niech będzie ona przedłużeniem Twojego plakatu.

Facebook da Ci doskonałą możliwość tworzenia zasięgu Twoich odbiorców, pokażesz aktualne swoje działania, które także możesz dodawać na stronę internetową. Dzięki Facebookowi – masz możliwość przekierowania wyborców do stronę internetową by się zapoznali z Twoją kandydaturą. Odradzamy wykorzystanie do tego jedynie Facebooka – post o Twoim programie szybko spadnie w gąszczu innych Twoich aktywności.

Nie jest trudno być widocznym kandydatem. Być może nie miałeś świadomości jak wielu Twoich kontrkandydatów popełnia ten błąd. Bądź przed nimi. Wykorzystaj tę naszą radę. Niech liderzy swoich list w swoich okręgach przypomną o tym swoim kandydatom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *