Ciekawe zdjęcia na ulotkę wyborczą

Twój wizerunek jest bardzo istotną kwestią w wyborach. Nie da się zaistnieć samym imieniem i nazwiskiem, Twój wyborca winien Cię identyfikować z konkretną osobą – dlatego należy mieć kilka zdjęć do tego.

Najważniejsze na ulotce jest zdjęcie studyjne. Wykonasz je praktycznie w każdym mieście w zakładach fotograficznych. Warto, by fotograf wykonał kilka studyjnych zdjęć, by można było wybrać to najkorzystniejsze. W zależności od stylistyki kolorystycznej ulotki – a ta pewnie będzie związana z barwami partii politycznej – warto dostosować swój strój, by nie był jednolity z tymi barwami. Zdjęcie studyjne nie tylko przyda Ci się na ulotkę wyborczą, plakat, będzie przydatny także do grafik komputerowych, którymi będziesz próbować się wypromować w Internecie. Warto więc zamówić sesję wizerunkową, mieć kilka różnych eleganckich strojów.

Zdjęcia studyjne są powszechnie znane, każdy z nas ma mniejsze lub większe doświadczenia z nimi np. przy wyrobieniu dowodu osobistego, prawa jazdy, legitymacji. Większą uwagę chcielibyśmy skupić na innego rodzaju fotografii.

 

Jakiego rodzaju zdjęcia na ulotce możesz jeszcze użyć?

Oprócz zdjęcia głównego – tradycyjnego, warto jeszcze na ulotce mieć kilka innych rodzajów zdjęć

  1. rodzinne – najlepiej z rodziną i dzieckiem (dziećmi), a gdy kandydat nie ma rodziny – może być ze zwierzątkiem. Zdjęcie takie ociepla wizerunek, pokazuje wyborcy, że jako kandydat jesteś taki sam jak on (tutaj jest mały haczyk, ale o tym napiszemy później)
  2.  zdjęcie z pracy – dotyczy zwłaszcza już doświadczonych polityków – zdjęcie, które pokazuje – jak pracujesz. Aby zdjęcie nabrało nieco dynamiki warto, aby osoba na zdjęciu nie patrzyła się z długopisem w ręku w obiektyw, nie pisała na komputerze ze wzrokiem skierowanym w ekran, ale np. podpisywała dokument, przeglądała go.
  3. zdjęcie z aktywności w terenie – wielu kandydatów, którzy startują w wyborach na pewno ma za sobą działalność terenową, zwłaszcza społeczną. Warto pokazać swoją aktywność i pokreślić, że nie jesteśmy kandydatem tylko spędzającym czas przed biurkiem
  4. zdjęcie pokazujące Twoją działalność gospodarczą – jeśli jesteś prężnym przedsiębiorcą i jesteś osobą kojarzoną z tym – warto się zaprezentować jako człowiek sukcesu. Wyborca postrzeże Cię jako dobrego managera, osobę umiejącą zarządzać swoim czasem i swoją organizacją
  5. zdjęcie z pasją – możesz pokazać również co robisz w wolnej chwili, jeździsz na rolkach? na rowerze? czytasz książki? warto pokazać, że Twoje życie nie zamyka się w słowie polityka. Takie zdjęcia skracają dystans między Tobą a wyborcą, a to może przełożyć się na głos

Jakich zdjęć lepiej nie robić?

Niegdyś furorę robiły zdjęcia popierające tzn. z ważnymi osobami. Prawdziwym ewenementem były wybory na początku lat 90-tych, gdzie do zdobycia poparcia przyczyniało się zdjęcie z Lechem Wałęsą. Ta technika jest wciąż stosowana, ale należy być z nią ostrożnym. Przede wszystkim możesz się pochwalić znajomością z ważnym politykiem, który cieszy się popularnością o ile faktycznie znacie się osobiście, współpracujecie. Zrobienie zdjęcia z politykiem tej samej partii tylko po to by ono znalazło się na ulotce mija się z celem. Wyborca wyczuje, że zdjęcie jest „sztuczne” i zostało wykonane wyłącznie w tym celu. Ba! Sam wyborca może takie zdjęcie z zaciśniętymi dłońmi wykonać jeśli poprosi o to znanego polityka. Nie może być to również zdjęcie przypadkowe – tzn. że jesteś z ważniejszą osobą na jednym zdjęciu, ale uwaga tej osoby nie jest skupiona na Tobie. Da to negatywny przekaz.

Z czyich usług skorzystać, by wykonać zdjęcie na ulotkę?

Może nieco się narazimy, ale odradzamy korzystanie z „tradycyjnych zakładów fotograficznych” istniejących od wielu lat w danej miejscowości wykonujących tylko zdjęcia do legitymacji. Chyba, że taka osoba jest wszechstronna i prowadzi też usługi fotografii ślubnej, biznesowej.

W szczególności chcieliśmy polecić współpracę z fotografami ślubnymi. To grupa fotografów śledząca na bieżąco trendy w fotografii i mająca odpowiednie doświadczenie do pracy z klientem „w terenie”. Bogate doświadczenie tych fotografów, oparte na wielokrotnym kontakcie z klientem sprawi, że nawiązana relacja będzie luźniejsza, co przełoży się na naturalność zdjęcia.

Nie zamawiaj fotografa tylko na kilka zdjęć z rodziną

To tylko złota rada. Warto umawiając fotografa zadecydować o krótkiej rodzinnej sesji plenerowej z rodziną – powiedzmy 45 minutowej. Zarówno zamówiony na taką sesję fotograf jak i Ty nie będziecie się skupiać tylko na 3-5 zdjęciach do ulotki. To haczyk o którym wspominaliśmy. Skupienie na dosłownie 3 zdjęciach do ulotki sprawi, że będziecie nienaturalnie się na nim prezentować. Warto więc wykonać ich więcej. Fotograf zrobi kilkanaście zdjęć, które wyjdą naturalnie, a Ty na pamiątkę będziesz mieć sesję rodzinną. Przyznaj się! kiedy ostatnio miałaś/miałeś sesję z rodziną? Czy wywołałeś ostatnio jakieś zdjęcia na papierze? Większość pewnie nie. Wszystko rejestrują telefony, a to zupełnie inna jakość i z pewnością nie nadająca się na ulotkę. Do dzieła!

 

Zdjęcie: https://pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *